Obnovitelné zdroje energie pro Zeppelin CZ

SOLÁRNÍ PANELY

Zeppelin CZ se v rámci snahy o dodržení cíle uhlíkové neutrality zabývá vlastní spotřebou energie a jejím získáváním. Kromě nákupu energie z udržitelných zdrojů nyní nově elektřinu i sami vyrábíme.

Fotovoltaické panely již dodávají energii českým pobočkám ve Zlíně a Jažlovicích. Další projekty fotovoltaiky již nyní dokončujeme a chystáme se je spustit už v první půli roku 2024. Svou vlastní energii si tak již brzy začnou vyrábět budovy Zeppelin CZ v Modleticích, Brně či Mostě i pobočky Zeppelin SK v Banské Bystrici a Košicích.

Energie ze slunce zatím nedokáže pokrýt celou naši spotřebu, její výkon kolísá v závislosti na počasí, i tak ale mají tyto projekty smysl. Jsou dalším dílkem do skládačky, bez kterého by výsledný obraz nebyl úplný.

 

RETENČNÍ NÁDRŽE

Spotřeba vody je nemalým zásahem poboček Zeppelin CZ do svého bezprostředního okolí, proto se snažíme lokální vodovodní sítě zatěžovat co nejméně. Vodu používanou k mytí strojů recyklujeme, instalujeme retenční nádrže, díky kterým se nám daří snižovat množství vody odebírané z lokální vodovodní sítě. Po instalaci retenční nádrže v Brně zde klesla spotřeba vody meziročně o více než 17%.