O Zeppelin CZ

Společnost Zeppelin CZ s.r.o., autorizovaný prodejce stavebních strojů a zařízení Cat® pro Českou republiku, dodává na český trh širokou škálu stavebních a zemních strojů amerického výrobce Caterpillar.

Zeppelin CZ s.r.o. je součástí koncernu ZEPPELIN GmbH. 

Historie

Historie zastoupení značky Caterpillar na území České republiky sahá až do roku 1969, kdy byla založena společnost Phoenix Praha a.s., v témže roce byla podepisána smlouva o výhradním zastoupení Caterpillar na území Československa.

Společenská odpovědnost

Skupina Zeppelin, věrna odkazu svého zakladatele, hraběte Ferdinanda von Zeppelin, podporuje celou řadu činností v oblasti kultury, vědy, vzdělání, sportu a veřejně prospěšných aktivit.

Zeppelin CZ investuje nemalé prostředky do snižování dopadu své činnosti na okolní prostředí. Věříme, že přijatá opatření jsou správná a že alespoň trochu přispějeme k udržitelné budoucnosti pro příští generace. 

 

 

 


 

 


 

Zeppelin CZ, s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o., autorizovaný prodejce stavebních strojů a zařízení Cat® pro Českou republiku, dodává na český trh širokou škálu stavebních a zemních strojů amerického výrobce Caterpillar. Je také dodavatelem komplexních energetických řešení a systémů od stejnojmenného výrobce.

Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá půjčováním stavebních strojů a malé mechanizace - Půjčovna strojů Zeppelin CZ má pobočky na patnácti místech v České republice. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje Zeppelin CZ zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

Sídlo společnosti:

Zeppelin CZ s.r.o.
Lipová 72
251 01  Modletice
Tel.: 266 015 111

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 2346
IČ: 18627226
DIČ: CZ18627226
Bankovní spojení: ČSOB, č. ú. 421593/0300

Společníci:  

ZEPPELIN GmbH, Friedrichshafen
Obchodní adresa: Graf-Zeppelin-Platz 1,
85746 Garching,
Spolková republika Německo
Registrační číslo: HRB 630217

Vklad: 300 000 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100% 

Základní kapitál: 300 000 000,- Kč
Splaceno: 100 %

Zeppelin GmbH

Zeppelin CZ s.r.o. je součástí koncernu ZEPPELIN GmbH. 

Koncern Zeppelin nabízí řešení v oboru stavebnictví, pohonných a energetických systémů, inženýrské činnosti a výstavby průmyslových závodů. Poskytuje zákazníkům odborné znalosti a zkušenosti v mnoha oblastech počínaje distribucí a servisem stavebních, těžebních, lesnických a zemědělských strojů, přes půjčování a projektová řešení v oboru stavebnictví a v tomto odvětví jako celku, až po inženýrskou a projekční činnost při výstavbě průmyslových celků.  Svou nabídku zkvalitňuje prostřednictvím digitálních nástrojů ve všech oblastech.

Zeppelin působí celosvětově v 26 zemích a regionech. Ve finančním roce 2023 měl koncern více než 10 000 zaměstnanců a jeho tržby dosáhly výše 3,9 mld. EUR. Aktivity koncernu jsou rozděleny do pěti strategických obchodních jednotek (Stavební stroje Německo/ Rakousko, Stavební stroje International, Půjčovna, Energetické systémy a Výstavba průmyslových závodů) a v rámci útvaru IT služeb koncernu Zeppelin. Holdingovou společností koncernu je Zeppelin GmbH se sídlem ve Friedrichshafenu a s ústředím v Garchingu u Mnichova. Vlastníkem koncernu Zeppelin je nadace, jejíž kořeny sahají až ke vzniku Zeppelin-Stiftung, nadace, kterou v roce 1908 založil hrabě Ferdinand von Zeppelin. 

 

Více informací naleznete na webových stránkách zeppelin.com.