16. října 2019: Kompresory ATMOS nyní v nabídce Zeppelin CZ

Společnost ATMOS Chrást se již více než 50 let věnuje výrobě šroubových kompresorů vlastní konstrukce. Kompresory ATMOS se nyní stávají součástí nabídky společnosti Zeppelin CZ.

[16. října 2019, PRAHA] – Zeppelin CZ, výhradní dealer stavebních strojů Caterpillar v České republice, rozšiřuje svou nabídku. Od listopadu letošního roku nabízíme kompresory renomovaného výrobce ATMOS Chrást, s.r.o.

Kompresory vlastní konstrukce

Hlavní činností společnosti ATMOS Chrást s.r.o. je dnes výroba šroubových kompresorů. Její nedílnou součástí je i vývoj, konstrukce a produkce šroubových bloků. To vyžaduje s ohledem na náročnost celého procesu výroby vysokou technickou erudovanost a velké zkušenosti pracovníků na všech úrovních a kvalitní komponenty. I proto používá ATMOS do svých kompresorů motory Caterpillar.

Díky vlastnímu vývojovému oddělení a mnohaleté zkušenosti dokáže společnost ATMOS plnit náročné požadavky na úroveň kvality a servisu, na kterou jsou zákazníci Zeppelin CZ zvyklí.

ATMOS v nabídce Zeppelin CZ

Spolupráce obou společností trvá již řadu let, Zeppelin CZ dodává motory Caterpillar pro kompresory ATMOS. Nyní nastal čas spolupráci prohloubit. Listopadem 2019 počínaje jsou kompresory ATMOS součástí nabídky Zeppelin CZ, objednávat je lze u našich prodejců stejně, jako stavební stroje značky Cat.

 

O společnosti ATMOS Chrást, s.r.o.
Strojírenská výroba na místě dnešního areálu firmy ATMOS Chrást se začala již roku 1899, kdy pánové Suchý, Jouza a Čáp založili slévárnu a strojírnu. Ta se postupně rozvíjela. V roce 1948 byl podnik začleněn do n.p. ŠKODA Plzeň, v roce 1987 zde potom zahájili výrobu šroubových kompresorů. Firma Liška a Kraus kompresory, s.r.o., odkoupila roku 1992 továrnu včetně značky ATMOS a dlouholetého "know-how" ve výrobě kompresorů. Okamžitě byl zahájen vývoj nových řad mobilních i stacionárních šroubových kompresorů a do konce roku 1994 byla zavedena výroba 16 nových typů kompresorů.

Více informací naleznete zde.