23.dubna 2019: Klub posádek Cat na veletrhu Bauma

Jednou za tři roky probíhá v německém Mnichově veletrh Bauma. A český Klub posádek Cat i letos vyrazil na obhlídku novinek.

Mnichovský veletrh Bauma má již 65 let trvající tradici. Je to je-den z největších veletrhů stavební techniky na světě. Letos se na něm během týdne vystřídalo přes 620.000 návštěvníků. Rekordní byla i účast vystavovatelů, své stánky tu mělo na 3.700 firem.

Klub posádek Cat

Novinky ze světa stavební techniky dychtivě sleduje každý nadšený strojník. Proto není divu, že si český Klub posádek Cat mnichovský veletrh opět nenechal ujít. Zeppelin CZ pro svůj klub vypravil autobus. Na 40 členů klubu se tak v pátek 12. 4. večer sešlo ke společné večeři v Železné Rudě, odkud v sobotu časně ráno vyrazili do Mnichova.

Tady čekal členy klubu veletrh Bauma v celé své kráse. Nejvíce času pochopitelně připadlo hale B6 a strojům Caterpillar, Pavel Škopek a Jiří Petr, odborníci z Zeppelin CZ, si tu pro členy klubu připravili komentovanou prohlídku všech vystavených strojů, upozornili na zajímavé detaily a vysvětlili fungování novinek.


Následovalo pozvání na oběd v Biergarten Půjčovny strojů Zeppelin Rental a poté již posádkáři sami vyrazili na prohlídku dalších expozic. Odpoledne se celá výprava sešla u autobusu plná zážitků a unavená nechozenými kilometry.

Přes skutečně rekordní zájem veřejnosti, která naplnila mnichovské výstaviště k prasknutí, si členové Klubu posádek Cat návštěvu veletrhu užili, seznámili se s novinkami a prohlédli si i techniku, se kterou běžně nepřijdou do styku.

A my se už těšíme, že se všichni potkáme na příštím veletrhu Bauma 2022.