Aktuality

Hidden

Zeppelin CZ je výhradním prodejcem stavebních
a důlních strojů a energetických systémů
renomovaného výrobce Caterpillar v České
republice. Kromě prodeje strojů Cat nabízíme
i kompletní servis, prodej náhradních dílů
a také pronájem díky Půjčovně strojů
Zeppelin CZ.

Hidden

 800 37 37 37

LINKA PRO NÁKUP NÁHRADNÍCH DÍLŮ

 800 023 000

LINKA PŮJČOVNY STROJŮ ZEPPELIN CZ

MALÝ NAKLADAČ PRO VELKOU PRÁCI

Caterpillar představil novou generaci malých nakladačů. Na zádi se objevil nový znak, pod povrchem se ale změn odehrálo mnohem více.

Kompaktní kolové nakladače patří k takovým těm nenápadným dříčům každého staveniště. Bez práce těchto pomocníků by se žádná pořádná stavba neobešla. To ví nejen každý stavbyvedoucí, ale i vývojáři a konstruktéři výrobce Caterpillar. Proto se rozhodli vzít si tuhle výrobní řadu trochu do parády, aby si trojice strojů Cat 906, Cat 907 a Cat 908 udržela pozici světové špičky.

Uvnitř bohatě prosklené kabiny máte možnost volby ze 4 sedaček různých úrovní. Ovládací joystick je nyní integrovaný do loketní opěrky sedaček. I samotné ovládání nakladače bylo zcela přepracováno. Díky elektrohydraulickému systému ovládání je teď mnohem lépe nastavitelné, takže si každý strojník může uzpůsobit odezvu dle vlastích preferencí. Všechny důležité funkce potom obsluha sleduje na přehledném barevném displeji.

Stroje nově pohání motor Cat C2.8, který se pyšní výkonem až 55 kW a točivým momentem celých 300 Nm. Motor plní emisní normu Stage V a to dokonce bez nutnosti dodávat močovinu.

Všechny tyto inovace měly jeden vcelku prostý cíl – přijít na s trojicí nejlepších kompaktních nakladačů, jakou trh nabízí. A již brzy se první zákazníci budou moci přesvědčit, že se to povedlo.

PADESÁT LET S HYDRAULIKOU

Caterpillar se svým prvním hydraulickým rýpadlem nepospíchal. Chtěl přijít až s vyladěným strojem, který převeze konkurenci. Výsledkem byl Cat 225.

První hydraulické rýpadlo Caterpillar slaví padesát let. Caterpillar představil novinku po letech vývoje a testování v roce 1972. Stroj se začal vyrábět souběžně na třech místech, a to ve Spojených státech, v Brazílii a v Belgii. Veřejnosti se poprvé ukázal během odvážného představení, které spojovalo balet s akrobacií a demonstrovalo všechny přednosti nového stroje. Kabinu si strojníci chválili kvůli prostornosti, dobrému výhledu a nezvyklému tichu.

Po čtyřech letech byly předělány ovládací joysticky a čelní sklo, které se nyní dalo zcela otevřít. Kromě prosklení dveří byla všechna okna vyrobeny z „lexanu”, což byl průhledný plast, do nějž Caterpillar vkládal velké naděje. Odolnost měl jak tvrzené sklo, ale byl lehčí a levnější. Cat 225 se v různých úpravách vyráběl skoro dvacet let. V roce 1986 dostal silnější motor, s nímž se vyráběl až do roku 1990, kdy byl nahrazen modelem Cat E240.

Cat 225 položil základy pro konstrukční model, jehož odkaz vidíme i v současných strojích. Přejeme mu vše nejlepší!

news header

24. února 2021

Pásový dampr Morooka MST-2200 VDR

Jedinečný pásový dampr Morooka MST-2200VDR je kombinací obrovského výkonu motoru Caterpillar s nosností až 11 tun a řady pokročilých funkcí.

Celá horní konstrukce, tedy korba i s kabinou, je otočná o 360°, což usnadňuje a zefektivňuje proces nakládání a odvozu materiálu. Standardní pásový nebo kolový dampr se musí po naložení celý otočit s plným zatížením. Tento pohyb může velmi výrazně poškodit podloží a je také náročnější na opotřebení stroje. Ne tak u pásového dampru Morooka, který se umí plynule pohybovat v obou směrech a umožňuje i boční výklop. Mezi další výhody plně otočné horní konstrukce tak patří také menší opotřebení pásů a podvozku. 

Morooku MST-2200VDR lze jednoduše ovládat pomocí nožních pedálů a joysticku. Vyšší bezpečnost práce podporují dvojité zadní kamery, vylepšené bezpečnostní pásy, prostorná kabina a velmi přehledný digitální display, který ukazuje reálné údaje o výkonu stroje.

Pásový otočný dampr Morooka MST-2200VDR je specialista na práci v blátě a měkkém podloží.

I tento stroj si můžete rezervovat i on-line

21. února 2021

Myslíme na Vás!

Stroje Caterpillar představují obrovskou pomoc na všech staveništích, v lomech a vůbec všude tam, kde je potřeba pořádná síla. S těmito schopnostmi ale přichází i zodpovědnost. Jen bezpečně odvedená práce je dobře odvedená práce.

S každým novým i použitým strojem od Zeppelin CZ proto nyní dostanete i náš unikátní SAFETY BOX, obsahující základní pomůcky pro Vaši bezpečnost. Jsou to pracovní rukavice, ochranné brýle, reflexní vesta a certifikovaná helma Cat.

Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě!

21. února 2021

Myslíme na vás!

Stroje Caterpillar představují obrovskou pomoc na všech staveništích, v lomech a vůbec všude tam, kde je potřeba pořádná síla. S těmito schopnostmi ale přichází i zodpovědnost. Jen bezpečně odvedená práce je dobře odvedená práce.

S každým novým i použitým strojem od Zeppelin CZ proto nyní dostanete i náš unikátní SAFETY BOX, obsahující základní pomůcky pro Vaši bezpečnost. Jsou to pracovní rukavice, ochranné brýle, reflexní vesta a certifikovaná helma Cat.

Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě!

1. února 2021

Pařezová fréza Toro STX-26 je To pravé řešení

Asi už jste se s tím také setkali - ať už plánujete na své zahradě cokoli, všechny plány skončí u toho jednoho pařezu. Je tam, překáží, zabral si místo uprostřed zahrady. Je škodolibý, moc dobře ví, že zbavit se ho nebude žádná legrace.

Půjčovna strojů Zeppelin CZ však má lepší řešení! Díky pařezové fréze je odstranění pařezu hračka. V dalším díle seriálu To pravé řešení vám Michal Balík představí frézu Toro STX-26.

17. prosince 2020

Stěpkovač GreenMech Arborist 150 je To pravé řešení

Výkonný štěpkovač GreenMech Arborist 150 si svou silou a efektivitou vysloužil místo ve flotile strojů naší Půjčovny. Zpracování větví je s tímto strojem otázkou pár okamžiků. A kdo dokáže štěpkovač předvést lépe, než Michal Balík, vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích u Prahy, v pravidelném videoseriálu To pravé řešení?

7. prosince 2020

Nové rýpadlo-nakladače Caterpillar

Caterpillar letos slaví 35 let od uvedení prvního rýpadlo-nakladače Cat na trh. A jak lépe osla-vit takové výročí, než představením nové řady těchto univerzálních strojů? Caterpillar před-stavil světu čtveřici nových modelů. Jsou to rýpadlo-nakladače Cat 428, Cat 432, Cat 434 a Cat 444. Stroje dostaly celou řadu moderních prvků, které zlepšují efektivitu práce i komfort strojníka.  

Pro více informací kontaktujte svého prodejce

3. prosince 2020

To pravé řešení představí tentokrát plošinu Nifty 150T

Michal Balík, vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích, si pro videoseriál To pravé řešení připravil vlečnou plošinu Nifty 150T. Ta se prý hodí, obzvláště teď před Vánoci.

10. listopadu 2020

Videoseriál To pravé řešení představuje minirýpadlo Cat 300.9

Michal Balík je vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích nedaleko Prahy. Ve videopořadu To pravé řešení divákům ukazuje, jak využít stroje pro jejich projekty - od těch malých až po velké.

Tentokrát představil minirýpadlo Cat 300.9

1. listopadu 2020

Půjčovna strojů uvádí seriál To pravé řešení!

Ukážeme vám to pravé řešení! Půjčovna strojů Zeppelin CZ spouští videoseriál, kde vám představí to pravé řešení pro váš projekt.

Začínáme minidamprem Ausa D 100

26. října 2020

Komplexní energetický systém v Kožichovicích

Teprve při bližším zkoumání vypluje na povrch, jak složitý komplex se v Kožichovicích po-vedlo vytvořit. Na první pohled to není vidět, síť energetických rozvodů o délce mnoha kilometrů je zrakům ukrytá pod zemí. O to více překvapí její propracovanost, komplexnost a roz-sah. Jde o vyváženou a křehkou soustavu, kdy výroba energie odpovídá požadavkům jed-notlivých odběratelů. Když ve skleníku potřebují rajčatům přitopit nebo když se zmrzlináři pustí do výroby jiného druhu nanuku, dispečeři řídící provoz energocenter to musí vědět, aby mohli pružně reagovat na změny  a upravit plány na výroby energií. „Pro nás to mimo jiné znamenalo detailně porozumět potřebám odběratelů a to až na úrovni jejich výrobních technologií,” říká Jaroslav Tvrdík, který měl ve společnosti Zeppelin CZ na starost realizaci projektu.