Aktuality

Hidden

Zeppelin CZ je výhradním prodejcem stavebních
a důlních strojů a energetických systémů
renomovaného výrobce Caterpillar v České
republice. Kromě prodeje strojů Cat nabízíme
i kompletní servis, prodej náhradních dílů
a také pronájem díky Půjčovně strojů
Zeppelin CZ.

Hidden

 800 37 37 37

LINKA PRO NÁKUP NÁHRADNÍCH DÍLŮ

 800 023 000

LINKA PŮJČOVNY STROJŮ ZEPPELIN CZ

MALÝ NAKLADAČ PRO VELKOU PRÁCI

Caterpillar představil novou generaci malých nakladačů. Na zádi se objevil nový znak, pod povrchem se ale změn odehrálo mnohem více.

Kompaktní kolové nakladače patří k takovým těm nenápadným dříčům každého staveniště. Bez práce těchto pomocníků by se žádná pořádná stavba neobešla. To ví nejen každý stavbyvedoucí, ale i vývojáři a konstruktéři výrobce Caterpillar. Proto se rozhodli vzít si tuhle výrobní řadu trochu do parády, aby si trojice strojů Cat 906, Cat 907 a Cat 908 udržela pozici světové špičky.

Uvnitř bohatě prosklené kabiny máte možnost volby ze 4 sedaček různých úrovní. Ovládací joystick je nyní integrovaný do loketní opěrky sedaček. I samotné ovládání nakladače bylo zcela přepracováno. Díky elektrohydraulickému systému ovládání je teď mnohem lépe nastavitelné, takže si každý strojník může uzpůsobit odezvu dle vlastích preferencí. Všechny důležité funkce potom obsluha sleduje na přehledném barevném displeji.

Stroje nově pohání motor Cat C2.8, který se pyšní výkonem až 55 kW a točivým momentem celých 300 Nm. Motor plní emisní normu Stage V a to dokonce bez nutnosti dodávat močovinu.

Všechny tyto inovace měly jeden vcelku prostý cíl – přijít na s trojicí nejlepších kompaktních nakladačů, jakou trh nabízí. A již brzy se první zákazníci budou moci přesvědčit, že se to povedlo.

PADESÁT LET S HYDRAULIKOU

Caterpillar se svým prvním hydraulickým rýpadlem nepospíchal. Chtěl přijít až s vyladěným strojem, který převeze konkurenci. Výsledkem byl Cat 225.

První hydraulické rýpadlo Caterpillar slaví padesát let. Caterpillar představil novinku po letech vývoje a testování v roce 1972. Stroj se začal vyrábět souběžně na třech místech, a to ve Spojených státech, v Brazílii a v Belgii. Veřejnosti se poprvé ukázal během odvážného představení, které spojovalo balet s akrobacií a demonstrovalo všechny přednosti nového stroje. Kabinu si strojníci chválili kvůli prostornosti, dobrému výhledu a nezvyklému tichu.

Po čtyřech letech byly předělány ovládací joysticky a čelní sklo, které se nyní dalo zcela otevřít. Kromě prosklení dveří byla všechna okna vyrobeny z „lexanu”, což byl průhledný plast, do nějž Caterpillar vkládal velké naděje. Odolnost měl jak tvrzené sklo, ale byl lehčí a levnější. Cat 225 se v různých úpravách vyráběl skoro dvacet let. V roce 1986 dostal silnější motor, s nímž se vyráběl až do roku 1990, kdy byl nahrazen modelem Cat E240.

Cat 225 položil základy pro konstrukční model, jehož odkaz vidíme i v současných strojích. Přejeme mu vše nejlepší!

news header

24. října 2021

Záložní zdroje CAT pro velkosklad

Dieselové motorgenerátory americké značky Caterpillar zajišťují zálohu v jednom z největších skladů předního potravinového řetězce v České republice. Co všechno musí motory CAT umět? Na jaké situace jsou připravené?

Ve velkoskladu jsou na elektřinu připojené chladící a mrazící haly, všechna světla, administrativní prostory i protipožární zabezpečení. Ve chvíli nečekaného výpadku by napájení objektu automaticky převzaly dva záložní dieselové motory CAT 3516 o celkovém výkonu 3200 kW. „I při plné zátěži garantujeme 48 hodin nepřetržitého provozu bez nutnosti doplňování paliva,” říká Jiří Dohnal z divize Energetické systémy společnosti Zeppelin CZ, která je výhradní distributorem zařízení americké firmy Caterpillar v České republice.

Oba šestnáctiválcové motory jsou plně zastupitelné, což znamená, že v okamžiku výpadku naběhnou oba motory a po deseti minutách řídící jednotky vyhodnotí aktuální zátěž. Pokud zátěž nepřesáhne 80 % výkonu jednoho motoru, pak se jeden z motorů odpojí a dál již zálohuje velkosklad jen jeden motor s tím, že se střídají po pěti motohodinách až do okamžiku, kdy se plně obnoví dodávka elektrické energie ze sítě. Fázovací jednotky firmy ComAp zajišťují plynulý návrat napájení ze sítě bez výpadku.

5. října 2021

29 hours Trutnov Trails s Půjčovnou strojů Zeppelin CZ

O posledním víkendu v říjnu 2021 se v bikerském resortu Trutnov Trails odehraje unikátní závod s názvem TT 29 hours. Vymyslel jej biker Michal Maroši a je založen na utkání týmů složených z bikerů, kameramanů a fotografů.

Partnerem celého závodu je Půjčovna strojů Zeppelin CZ, která pro přípravu bikových trailů zapůjčila těžkou techniku, bez které by bylo budování tratě výrazně složitější. Ve videopozvánce můžete vidět pásové minirýpadlo Cat 303E CR, které se podílelo na tvarování části trati. Po té se v rámci závodu budou prohánět ti nejlepší bikeři z Česka

3. října 2021

Mininakladač Ditch Witch SK800 je stále to pravé řešení

Mininakladač Ditch Witch SK800 z Půjčovny strojů Zeppelin CZ jsme si v našem videopořadu už jednou ukázali. Tento užitečný pomocník ale dokáže mnohem víc! Proto jsme tu znovu, tentokrát s druhým dílem, kde si ukážeme, jak si připravit zahradu pro perfektní trávník.

Michal Balík je vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích nedaleko Prahy. Ve videopořadu To pravé řešení vám ukáže, co všechno mininakladač Ditch Witch SK800 umí.

22. srpna 2021

MXGP a stroje Půjčovny Zeppelin CZ

Koncem července se na motokrosové trati, známé jako Loketské serpentiny, odehrál závod světové série MXGP. Přes jeden a půl kilometru trati, která prověřila připravenost jezdců i jejich strojů, připravovaly stroje Půjčovny strojů Zeppelin CZ. Energii celé akci dodávaly dieselgenerátory Cat, zázemí pro týmy i diváky připravily stroje Cat a Manitou z naší flotily. Pro případný servis strojů byla připravená non-stop pohotovost, selhání při přípravě takové akce zkrátka není přípustné.

Profesionálové z naší Půjčovny strojů ale vše zvládli na výbornou a my se těšíme na příští ročník MXGP v Lokti.

8. srpna 2021

Stavíme bikepark s Michalem Marošim!

V pražské Jahodnici vzniká nový bikepark pro milovníky té správné zábavy na dvou kolech. Michal Maroši, jedna z nejdůležitějších postav globální MTB scény a vítěz Evropského šampionátu v Dual Slalomu, který se projektu ujal, si pro spolupráci vybral Zeppelin CZ. Kromě nových strojů Cat se při stavbě upratnila i další technika z nabídky naší Půjčovny.

Pokud si tedy chcete na zahradě postavit bikepark (nebo cokoli jiného), teď už víte, kde si obstarat tu správnou techniku.

 

 

11. července 2021

Hutnící technika je to pravé řešení!

Stavby jsou již v plném proudu a my máme opět připravené lepší řešení! Hutnící technika z Půjčovny strojů Zeppelin CZ ušetří spoustu práce. V nabídce máme hned několik modelů přesně na míru vašemu projektu.

Michal Balík je vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích nedaleko Prahy. Ve videopořadu To pravé řešení vám ukáže, co všechno hutnící technika umí.

8. července 2021

Stavíme bikepark s Michalem Marošim!

V pražské Jahodnici vzniká nový bikepark pro milovníky té správné zábavy na dvou kolech. Michal Maroši, jedna z nejdůležitějších postav globální MTB scény a vítěz Evropského šampionátu v Dual Slalomu, který se projektu ujal, si pro spolupráci vybral Zeppelin CZ. Kromě nových strojů Cat se při stavbě upratnila i další technika z nabídky naší Půjčovny.

Pokud si tedy chcete na zahradě postavit bikepark (nebo cokoli jiného), teď už víte, kde si půjčit to pravé řešení.

16. května 2021

Cat D5 | Nová generace výkonu

Představujeme nový dozer Cat D5. Při výkonu 170 koní a rozsahu provozních hmotností 17,2 až 20,6 t nahrazuje nový dozer Cat D5 úspěšný model D6N.

Přechod z D6N na D5 je součástí snahy o zjednodušení všech názvů modelů dozerů Cat. V příštích několika letech bude řada dozerů Cat přejmenována z nejmenšího na největší (od D1 po D11) s jedním modelem na velikostní třídu a bez dalších modifikátorů písmen jako „N“, „K“, „T.“

Cat D5 přichází oproti předchůdci D6N s větší hmotností a výkonem, lepšími schopnostmi řízení a dlouhým seznamem technologických novinek, které operátorům pomohou zvládnout více práce za kratší dobu. Plně automatická třístupňová převodovka s uzamykáním měniče nabízí optimální výkon při nízké spotřebě paliva.

Vylepšení řízení a vylepšené ovládací prvky hnacího ústrojí nabízejí nové úrovně využití výkonu a kontroly řízení.

...Více informací

13. května 2021

Mininakladač Ditch Witch SK800 je to pravé řešení

Zahradní sezóna je v plném proudu a my máme opět připravené lepší řešení! Mininakladač Ditch Witch SK800 z Půjčovny strojů Zeppelin CZ je univerzánlím pomocníkem nejen na zahradu. K dispozici je široká škála příslušenství jako zakladač trávníků, vrták, srovnávací nástavec a mnohé další.

Michal Balík je vedoucí Půjčovny strojů Zeppelin CZ v Jažlovicích nedaleko Prahy. Ve videopořadu To pravé řešení vám ukáže, co všechno mininakladač Ditch Witch SK800 umí.

9. března 2021

Rýhovač Ditch Witch C30X je To pravé řešení!

Kvůli jednomu kabelu či plynové přípojce je rozrytá celá zahrada - to už si zkusilo mnoho z nás. Tak to ale vůbec nemusí být. Krásnou ideální rýhu do hloubky až 1,2 metru o šířce pouhých 10 centimetrů připraví během chvíle rýhovač Ditch Witch C30X. To všechno bez zbytečných škod okolo, čistě a rychle.

Michal Balík z Půjčovny má své zkušenosti. Za léta práce v Půjčovně strojů Zeppelin CZ již umí vybrat ten správný stroj pro váš projekt. Své znalosti i osobní šarm se rozhodl zúročit v sérii krátkých videí To pravé řešení, ve kterých představuje různé užitečné stroje z nabídky Půjčovny a to srozumitelnou a zábavnou formou.